Фото без описуГарна традиція нашого народу – любов до  вишиванок - набула неабиякої популярності.  Кожна із них - це своєрідність душі людини, її неповторно-індивідуальне світовідчуття.

Ось днями завершилася естафета Управління Державної казначейської служби України у Старосинявському районі під керівництвом Наталії Косташ, її передали колеги із Летичева  – презентація вишитої карти України,  яка проводилася у Старосинявсьеій об’єднаній територіальній громаді.  Естафету організували і  провели працівники  Управління  Державної казначейської  служби України у Старосинявському районі, котрих підтримали працівники Старосинявської селищної ради. Із головою громади Віталієм Здебським.

Рукотворний   оберіг казначеїв  – вишита карта України, складений із різноманітних орнаментів, характерних для того чи іншого краю, оскільки в дружній сім’ї  казначеїв є представники усіх регіонів України.  Праціники казначейства передали естафету колегам із Деражні, бажаючи  миру, злагоди, впевненості у майбутньому, родинного щастя, достатку та благополуччя.

Цікаво знати.  Вишивка завжди була душею українського народу.  Популярні у вишивці і рослинні мотиви. Листя дуба – символ сили та міцності, калина – символ краси. У поєднанні ці символи часто зустрічалися на чоловічих сорочках. Мак – символ родючості та пам’яті роду, а китиці винограду уособлюють радість та сімейне життя. Троянди символізують кохання та молодість, а барвінок – вірність та вічність буття.

Зображення тварин та птахів, зокрема голубів, півнів та коней, захищали людину від злих сил. Вишиті парою птахи символізують шлюбну пару, а ластівки – добрі новини.

“Два кольори мої, два кольори: червоне — то любов, а чорне — то журба” – так співається у відомій український пісні. І справді, колір вишивки має величезне значення.

• Червоний – любов, боротьба, світло та захист.
• Чорний – смуток, охорона від злих сил, шанування померлих.
• Блакитний – небо, повітря, духовний світ.
• Жовтий – врожай, місяць, зорі.
• Коричневий – родючість землі.
• Зелений – весна, оновлення, життя.

Прес-служба ОТГ.